به سایت بیمارستان فیروزآبادی خوش آمدید
بخش مراقبت های داروییانتصاباتآرشیو اخبارفرم پیشنهاداتپيوندهاي مرتبطاتوماسيون اداري
تاريخچه
 
 تاریخچه

بیمارستان فیروزآبادی به همت والای مرحوم آیت ا... سید رضا فیروزآبادی در سال 1303 بنا نهاده شد که به دلیل بروز مشکلاتی در اداره آن ، در سال 1313 به اداره صحیه واگذار شد.

آیت ا... سید رضا فیروزآبادی فرزند سید هاشم در سال 1250 هـ . ش در قریه فیروزآباد در 6 کیلومتری شهرری دیده به جهان گشود و تحصیلات حوزوی را تا درجه اجتهاد به پایان رساند و به دلیل محبوبتی که بین مردم داشت درسالهای بعد ، چهار دوره متوالی به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس شورای ملی انتخاب شد و در راستای شوق وعلاقه ای که در خدمت به نیازمندان و بیماران داشت کلیه حقوق نمایندگی خود در این چهار دوره را صرف خرید باغ حرمت الدوله در زمینی درشهرری به مساحت 52000 متر مربع و به مبلغ 7000تومان از آقای سپهبد سفیر وقت ایران در سوئیس نمود که مریضخانه فیروزآبادی و بعدها بیمارستان فیروزآبادی در آن بنا نهاده شد و وقف شد

مریضخانه فیروزآبادی در زمان تاسیس ، با 600 تخت بستری در زمره بزرگترین بیمارستانهای موجود در کشور محسوب می شد که به جز درمان بیماران، بعدها پزشکان و اساتید بسیاری در آن پرورش یافتند .

سردر معروف فیروزه ای رنگ مریضخانه فیروزآبادی نیز که در زمره ی آثارثبت شده ی میراث فرهنگی می باشد در ضلع جنوب شرقی بیمارستان واقع شده و جمله معروفی نیز بر آن نقش بسته " این مریضخانه وقف است بر فقرا و رعایا و غربا و بیچارگان لعنت بر کسی که تخلف نماید "

 

از دیگر موقوفات آیت ا... سید رضا فیروزآبادی می توان به مسجد فیروزآبادی که جنب بیمارستان ، واقع است و همچنین مدرسه علمیه رضائیه در بازار تهران اشاره نمود .

 درحال حاضر نیز جناب سید جعفر فیروزآبادی ، آخرین فرزند مرحوم آیت ا... سید رضا فیروزآبادی به عنوان متولی بیمارستان عهده دار امور مربوطه می باشد .

این عالم دینی و همرزم سیاسی شهید آیت ا... سید حسن مدرس در چهارم مردادماه 1344 و در سن 97 سالگی، پس از سالها خدمت به مردم ، چهره در نقاب خاک کشید و درمسجد فیروزآبادی به خاک سپرده شد.

 

                                                                                                                                             روحش شاد

 

 در حال حاضر بيمارستان فيروزآبادی به عنوان يک بيمارستان جنرال تخصصی و درجه يک در شهرری با متراژ تقريبی 52000 متر مربع زمين و حدود 25000 متر مربع به ارائه خدمات درمانی پرداخته و با دارا بودن حدود یکصد تخت ویژه ICU ، CCU و Post CCU به عنوان مرکز تخصصی بخش های ویژه قلب در شهرری و جنوب تهران و تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ايران می باشد.


 
 
بيمارستان فيروزآبادي داراي تخصص های زنان، جراحي، داخلي، گوارش، اطفال، ارتوپدي، راديولوژي، روماتولوژي، نفرولوژي، بيهوشي، ارولوژي، گوش و حلق و بيني، نورولوژي، روان‌پزشک، چشم، پاتولوژي، تغذيه و داروسازی است. همچنين داراي بخش‌هاي جراحي زنان و مردان، داخلي-عفوني، اطفال، دياليز، اورژانس، CCU ، ICU و Post CCU می باشد.
نظرسنجی
اجرای طرح تحول نظام سلامت در مراکز درمانی را چگونه ارزیابی می کنید؟

خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9248
 بازدید امروز : 84
 کل بازدید : 693832
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.8030